Jordan Haj se bojí o svou rodinu v Izraeli. Podle nich je celá situace katastrofa

Jordan Haj

Český muzikant s palestinskými kořeny, Jordan Haj, nyní zažívá těžké časy. Část jeho rodiny totiž žije v Izraeli, kde 7. října v ranních hodinách začaly útoky skupiny Hámas, jak psal portál Novinky. Jordan se zpravodaji iDnes svěřil, že má o svou rodinu z otcovy strany strach. Podle jejich slov je to totiž šílené a katastrofa.

Podle informací časopisu Reflex si válka vyžádala už na 900 mrtvých izraelských občanů a také několik rukojmích, které islamistická skupina Hámas odvlekla do pásma Gazy. Není se tedy čemu divit, když Jordan celou situaci sleduje. Nejvíce je prý v kontaktu se svými bývalými spolužáky z Kibucu, kde on sám také žil. Se svými příbuznými se spojí vždy, když se dozví, že se v Izraeli něco děje.

„Většinou mi odpoví, že média trochu nafukují, a že je všechno v relativním klidu,“ řekl Jordan v rozhovoru pro iDnes. Teď se však jejich výpověď změnila. „Když jsem jim volal teď, tak jsem se od nich dozvěděl, že je to šílené, prostě katastrofa,“ dodal zpěvák s tím, že se pohřešuje kamarád jeho bratra, který byl v době útoků na hudebním festivalu Supernova. Podle informací televize Nova na něm teroristé zabili přes 260 lidí.

Jordan zmínil, že Izraelci jsou na útoky zvyklí a situaci v zemi často ironizují. Arabští Izraelci, z jejichž rodiny Jordan pochází, ji bagatelizují ještě víc, teď ale byla z jejich hlasů znát vážnost a pochopitelně i strach. Celá jeho rodina je sice v pořádku, ale dva dny z toho prý nespal. Nejvíc v ohrožení byla jeho sestra, letuška, která ještě 7. října letěla na Kypr a pak až do Tel Avivu.

Jordan plánoval zhruba za týden svou rodinu navštívit, což teď není možné. Naposledy tam byl asi před dvěma lety. Hlavně by rodině chtěl ukázat svoje dvě dcery Lennon Marlene (téměř 7 let) a Ariel Avu (téměř 3 roky), které má se zpěvačkou Emmou Smetana.

Zdroje: Autorský text, iDnes, Novinky, TV Nova, Reflex; Náhledová fotografie: Show Jana Krause, FTV Prima/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!