Jolana Voldánová (54) po odchodu z televize: Vede nadaci, oženila syna a stala se nehlídací babičkou

jolana voldánová

Jméno Jolana Voldánová je nesmazatelně spojené s Českou televizí, kde tato moderátorka působila 20 let. Minulý čas je na místě, protože Jolana se rozhodla svou kariéru v televizi ukončit. 18 let z těch 20 moderovala živé přenosy, účastnila se všech důležitých událostí, například voleb, a pak zjistila, že už není nejmladší a že by chtěla zkusit také něco jiného, píše web Pro ženy.

„Ježíši Kriste, je mi 43, jak dlouho tady budu ještě stát? Dalších 10 nebo 15 let? To budu v přímém přenosu sledovat, a všichni se mnou, jak stárnu? Kamera je nemilosrdná, přidává vám kila i roky,“ svěřila se Jolana v rozhovoru. Tím hlavním důvodem ale bylo, že měla stále méně času na své děti. „Synovi tehdy bylo nějakých třináct a dceři sedm. Už to byli parťáci a já s nimi byla méně, než bych si přála a než by potřebovali.“

Své děti Jolana vídala prakticky jen o víkendech, neměla ani čas promluvit si se synem. A to byla poslední kapka. „To byl okamžik, kdy jsem si řekla, co blbneš, Jolano. Kdy jindy, když ne teď, s dětmi, které jsou ve věku, kdy potřebují mámu,“ popsala moderátorka situaci, která vedla ke konci v televizi. Začala pracovat na jiných projektech, s lidmi, ne jen s kamerou. Letos v létě se stala ředitelkou Nadace Charty 77, jejíž součástí je například i Konto Bariéry.

Změna v kariéře však nebyla jedinou v jejím životě. Její syn Vojtěch (24) z prvního vztahu se letos na jaře oženil a dokonce už má i syna Matěje. O svatbě informovala jak Jolana na svém Instagramu, tak i web Super, kterému Jolana prozradila, že její syn se už před dvěma roky osamostatnil a odstěhoval do Prahy za studiemi a prací. Jeho rozhodnutí ji překvapilo, protože takto mladí kluci většinou samostatný život ještě nezačínají.

Z Jolany se tak stala babička, ale v rozhovoru zdůraznila, že zatím nehlídací. Jednak má s vedením nadace dost práce a také je toho názoru, že tak malé miminko by mělo být zpočátku spíš u maminky. Hlídat se chystá, až se všechno zaběhne, až malý bude spát celou noc a tak podobně. Jedno ale už je jisté – Jolana bude babička rozmazlovací.

Zdroje: Autorský text, redakce, Pro ženy, Super; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!