Jiřina Bohdalová měla namále: V kritickém stavu bojovala o život

Jiřina Bohdalová

Herečka Jiřina Bohdalová nedávno oslavila 92 let, ve svém věku je však aktivní, plná energie a života. Nyní však prozradila, že na konci loňského a na začátku letošního roku bojovala o život.

Jiřina Bohdalová neměla přechod na rok 2023 vůbec snadný. Její bolesti zad neustupovaly a nakonec se přišlo na to, že má plicní embolii. Ta je, obzvlášť v jejím věku, často smrtelná. Herečka byla v kritickém stavu a několik dní bojovala o život. Sama se však jen tak nevzdává a proto i v tomto případě pořádně zabojovala.

Lékař Petr Neužil se o zdraví herečky stará už mnoho let, tentokrát však měl práce dost. Hereččiny zdravotní potíže se totiž stupňovaly. „Ta páteř byla spouštěcím mechanismem. Nemohla se hýbat, neměla tu kondici a trpěla velkými bolestmi. To bohužel vedlo k plicní embolii a byly to dva týdny, kdy jsme o ni bojovali,“ řekl profesor Neužil pro CNN Prima.

Nakonec se na herečku usmálo štěstí a uzdravila se. Dnes už je opět v plné síle a užívá si života tak, jako dřív. Panu doktorovi je vděčná. „Je to můj zachránce. Vždycky, když je mi špatně, tak volám Petrovi. On všechno uhodne a skutečně mě už několikrát, jak já říkám, vyškrábl,“ řekla.

Herečka i po devadesátce často pracovala byla k vidění na několika společenských akcích. Nyní už se pravděpodobně bude naplno věnovat odpočinku, který si náležitě zaslouží.

Zdroj: CNN Prima, Blesk; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!