Jiřina Bohdalová (92) kvůli zdraví ukončila svou divadelní kariéru

Jiřina Bohdalová

Herečka Jiřina Bohdalová (92) hrála v Divadle Na Jizerce dlouhých 18 let a nyní se rozhodla svou kariéru ukončit. Přece jen je práce v divadle náročná a herečka už potřebuje více odpočívat.

Jiřina Bohdalová (92) ještě nedávno tvrdila, že se do odpočinkového důchodu ani zdaleka nechystá, nyní to ale vypadá, že začíná pomalu ukončovat svou veleúspěšnou kariéru, a to kvůli svému zdraví.

Bohdalová by to sama nejspíš neudělala, ale doporučili jí to její lékaři. Ve svém věku už si nemůže dovolit je neposlouchat, a tak nezbývalo nic jiného, než zavolat do divadla a vysvětlit, že bohužel musí skončit.

Všechno oznámil principál divadla, Jan Hrušínský. „Tento týden jsme navštívili Jiřinu Bohdalovou – u příležitosti ukončení její divadelní kariéry. Do Divadla Na Jezerce nastoupila 3. října 2005 a teď na doporučení primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce s aktivním hraním v divadle končí – a zase 3. října. Jak symbolické. Přesto to nebylo ani trochu smutné loučení, ale naopak celé odpoledne jsme prosmáli při vzpomínkách na osmnáct let naší divadelní spolupráce. Probrali jsme absolutně všechno, co se za posledních dvacet let v divadle stalo. Vesele i vážně. Ale spíše vesele. Ukázala nám také fotky v bílé paruce – z filmu, který v létě točila s Jiřím Strachem,“ napsal v prohlášení na svých sociálních sítích.

Jiřina ale není žádná stařenka, která by potřebovala mít už jen klid na lůžku. „Tak si to představte! Jiřině je 92 let a každý den jí v maskérně museli dvě hodiny líčit, aby vypadala jako stará babička! Jak říkám, neuvěřitelný přírodní úkaz. Jiřino, přeji hodně zdraví a ještě mnoho skvělých rolí ve filmu nebo v televizi. Vím, že je divadlo nesrovnatelně náročnější. Proto tohle rozhodnutí plně chápu. A těším se na setkání při premiérách v Divadle Na Jezerce. Díky za všechno dobré, co jsme společně v divadle zažili. Nebylo toho málo.

Ačkoliv je Jiřina ve svém věku stále velmi aktivní, zdravotní potíže se jí bohužel nevyhýbají. Postupné ukončení kariéry je pravděpodobně nejlepší způsob, jak se vyhnout případným úrazům a zdravotním komplikacím. Jelikož je ale herečka tak čiperná, určitě si najde aktivní způsob odpočinku.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!