Jiřímu Krampolovi zrušili představení, protože si mysleli, že je po smrti: Sám z ní má strach

Jiří Krampol

Pracovitý herec Jiří Krampol (84) si v loňském roce prošel těžkým zápalem plic, který ho přiměl k zamyšlení se nad vlastním životem. Musel tak přehodnotit své priority a víc se soustředit na zdraví.

Jiří Krampol se netají tím, že i po 80. roku svého života stále pracuje. V takovém věku už však člověk potřebuje převážně odpočívat, což herec pochopil, když koncem loňského a začátkem letošního roku bojoval o život. „Měl jsem i selhání srdce, málem jsem umřel. Uvědomil jsem si, že už nebudu riskovat zdraví,“ přiznal Expresu.

Tehdy se herec vydal na představení do Chodského muzea, kde byla velká zima. Jelikož byl nachlazený už předtím, tak nebylo divu, že téměř ihned onemocněl. Po své zkušenosti, která ho málem stála život, si teď více váží svého zdraví.

Když byl Krampol v prosinci hospitalizován v nemocnici, moc dobře se necítil. „Nemůžu pořádně chytit dech. Udělám pár kroků a nemůžu se nadechnout. Není to dobré. Uvědomuju si, že mi jde o život. Držte mi palce,“ vzkázal tehdy fanouškům prostřednictvím webu CNN Prima News.

Herec si v rozhovoru pro Expres postěžoval také na média, která o něm píší nepravdivé články. Například nedávno Krampol dostal vakcínu, po které se dva dny necítil dobře. Novináři si však na prostou nevolnost udělali jiný názor: „Hned o mně psali, že jsem jen doma a přemýšlím nad smrtí.“

Občas tyto články však mají ještě horší dopad, než by kdo čekal. „Měl jsem mít představení a oni nevěděli, jestli ještě žiju, takže to představení nebylo. To mě skutečně vyděsilo,“ přiznal herec, který se sám smrti bojí.

„Po smrti Pepy Abraháma jsem si uvědomil, že jsem zbyl jako poslední z toho ročníku. Od té doby nechci o pohřbech ani slyšet, je to pro mě skličující a nechci s tím mít nic společného,“ uzavřel Krampol, který na svou oslavu 85. narozenin své spolužáky už pozvat nemůže.

Když se Jiří Krampol v loňském roce ještě cítil dobře, natočil dokumentární film o svém životě, jenž má název Život je sranda. Ten však nikdo nechce vysílat, což Krampola mrzí, jelikož si s dokumentem dal značnou práci.

„Podle mě je to dobré, lidé na premiéře tleskali pět minut vestoje. Ale televize to nezajímá. Nově se to nehodí a Prima, a to je absurdní, to nemůže vysílat, protože neví, jestli by mě její diváci přijali. A to jsem každý den pět hodin v jejich vysílání s pořadem Nikdo není dokonalý,“ prozradil webu Extra.

Zdroj: Expres, CNN Prima News, Extra; Náhledový obrázek: Luděk Kovář/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!