Jiří Krampol se stěhuje do domu s pečovatelskou službou

Jiří Krampol

Herec a moderátor Jiří Krampol (85) v posledních měsících zažívá jeden zdravotní problém za druhým a ačkoliv nejdřív říkal, že to sám zvládne, nyní se rozhodl využít pomoc druhých. Ze svého milovaného pražského bytu se odstěhuje do domu s pečovatelskou službou.

Ačkoliv se zdravotní stav Jiřího Krampola postupně zhoršuje, on sám se s tím nechce zcela smířit. Nejraději by ještě stále pracoval, protože klidný důchod pro něj nepřipadá v úvahu. Nyní se ale zdá, že oblíbený moderátor nebude mít na výběr. „Můj zdravotní stav je tak komplikovaný, že mi lékaři doporučili, abych se už stáhl a nepracoval,“ prozradil deníku Aha! Krampol, který ještě před pár lety chodil rád cvičit.

Když herec ještě nebyl v nemocnici, jezdili k němu domů blízcí přátelé, kteří mu pomáhali vařit či uklízet. Krampol se ale už nemůže spoléhat na pomoc přátel, kteří k němu přijedou maximálně jednou denně — potřebuje nepřetržitou péči.

S nápadem jít do pečovatelského domu přišla jeho exmanželka Marta Krampolová (59), se kterou už Krampol není přes dlouhých 30 let, stále mu však v krušných životních chvílích pomáhá. „Naštěstí jsme našli společnou řeč se sociálním pracovníkem v Nemocnici Na Františku. Chtěli jsme pro Jirku především důstojné bydlení a žití. A opravdu jsme ho našli rovnou na Jirkově milované Praze 1,“ prozradila Marta výše zmíněnému deníku.

Krampol se svým způsobem těší, protože ležet celé dny v nemocnici je pro něj úmorné. V pečovatelském domě si bude mít s kým povídat, ale hlavně se o něj bude mít kdo starat, protože jak sám Krampol přiznal, sám už to nezvládá.

Zdroj: Autorský text, Expres, Aha!; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!