Jiří Krampol se drsně obul do Ukrajiny: Pomoc Česka na úkor českých občanů je podle něj přehnaná

Jiří Krampol

Herec a moderátor Jiří Krampol (85) zuří kvůli tomu, že Česko pomáhá Ukrajině na úkor českých občanů. Podle něj by měly pomáhat především bohaté státy, mezi které patří třeba Švýcarsko, píše Extra.

Jiří Krampol moc dobře ví, že lidé na Ukrajině už i před začátkem války žili v bídě. Sám tam totiž nějakou dobu pobýval. Jenže pomoc, která se Ukrajině od České republiky neustále dostává, je prý přehnaná a na úkor českých občanů.

„Nejsem proti Ukrajincům nebo Ukrajině, ty boje jsou příšerné, ale s tou naší podporou se to už přehání,“ řekl webu Extra. Moderátor však nedokázal své pocity udržet na uzdě a do Ukrajiny se poměrně drsně obul. „Už mě opravdu s*rou s tou Ukrajinou. Už i tramvaje natřený do jejich barev. Ať jdou někam. Chápu, že je potřeba někomu pomoct, ale tohle se už přehání. Je to zrůdný,“ řekl.

V Praze skutečně jezdí tramvaj v ukrajinských barvách, ta je však pouze jedna. Jiří Krampol si však přesto stojí za svým názorem, že pomáhat by měli především bohatší státy. „Jsem pro to, pomoci každému, kdo je na tom hůř. Ale proč jim nepomůže Švýcarsko nebo jiné země, které jsou bohaté? Proč my pořád někomu pomáháme?“.

Lidí, kteří sdílí podobný názor jako moderátor, je spousta. Pokud by však byli na straně Ukrajiny, zcela jistě by nic nenamítali a byli by rádi za každou pomoc, která alespoň trochu pomůže jejich každodenní nejistotě.

Zdroj: Extra, Aha, Redakce; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!