Jiří Dvořák vzpomíná na své začátky ve StarDance: Bylo to peklo

Jiří Dvořák

Herec a dabér Jiří Dvořák (56) promluvil o své účasti v taneční soutěži StarDance, která momentálně běží v České televizi. Jiří se do soutěže dostal v roce 2018 a nakonec ji i vyhrál. Za tím ale stála spousta dřiny, díky které herec shodil 12 kilo. Přiznává ale, že to pro něj ze začátku bylo peklo.

Jiří tenkrát tančil s Lenkou Norou Návorkovou, která letos tančí po boku Marka Adamczyka. „Na StarDance vzpomínám jako na úplné peklo. Paradoxně se ale na tento pořad hrozně rád dívám. Následujícího ročníku se zúčastnila moje taneční partnerka. Tančila s Miraiem Navrátilem. Letos je partnerkou Marka Adamczyka,“ cituje hercova slova deník Aha. Zdůraznil, že tréninky trvaly šest až sedm hodin denně a taková zátěž byla pro jeho tělo úmorná.

Během vyřazování byl nervózní, jako asi všichni. Nikdo totiž nechce být tím, kdo vypadne jako první. Čím víc se ale blížilo finále, tím méně byl Jiří ve stresu, píše Deník. „Když se soutěž blížila ke svému závěru a zbývala poslední tři kola, mou nervozitu vystřídala spíš lhostejnost. V těch posledních kolech jsem si už vážně přál, ať to skončí. Čím víc se blížilo finále, tím víc mi bylo všechno jedno. Rozhodně jsem nebyl jako žokejové, kteří před cílem pobízí koně bičíkem a hecují ho k nejlepšímu výkonu,“ prohlásil Jiří pro časopis Story.

Větší strach měl prý z toho, že jako vítěz bude muset mluvit před kamerami, což se nakonec skutečně stalo. „Nemám připravenou žádnou děkovnou řeč, protože jsem byl stoprocentně přesvědčený, že vyhraje Pavla (Tomicová, pozn. redakce). Ale chtěl bych poděkovat za to, že tento pořad vůbec existuje, že jsou lidé, kteří se na to rádi dívají, porotě, která vás posune dál, i když v okamžiku, kdy zvedá čísla, to tak vůbec nevypadá,“ citoval tehdy Jiřího děkovná slova zpravodaj iDnes.

Za to, že se Jiří soutěže vůbec zúčastnil, mohla jeho dcera Anna, matka a tehdejší přítelkyně Jitka. A jakého má český hlas seriálového Zaklínače favorita mezi současnými soutěžícími? „Samozřejmě fandím Lence, což je přirozené,“ řekl Jiří, který se svou taneční partnerkou ještě další rok jezdil tančit na různé akce. Covidová pandemie to pak sice zařízla, vzpomínky mu už ale zůstaly.

Zdroje: Autorský text, redakce, Aha! Deník, iDnes; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!