Jiří Bartoška (76) opět bojuje s rakovinou

Jiří Bartoška

Tohle je velmi smutná zpráva pro všechny fanoušky jedné naší herecké legendy a zároveň velmi ctěného prezidenta karlovarského Mezinárodního filmového festivalu, Jiřího Bartošky. Časopis Blesk přišel se zprávou, že se Jiřímu po devíti letech vrátila zákeřná rakovina.

Zprávu potvrdila i mluvčí filmového festivalu. „Můžeme potvrdit, že prezident MFF Karlovy Vary v současné době absolvuje onkologickou léčbu,“ řekla Uljana Donátová s tím, že ale další podrobnosti zatím sdělovat nechce. Herec se zatím léčí v motolské nemocnici, operaci ještě žádnou nepodstoupil.

Jiří s rakovinou poprvé bojoval v roce 2014, kdy mu nemoc zasáhla mízní uzliny v mezihrudí, připomíná zpravodaj iDnes. Absolvoval chemoterapii a rakovinu porazil. Letos v létě si byl jistý, že nemoc je pryč. Jeho fanoušci však o něj měli strach znovu, protože před začátkem karlovarského festivalu skončil znovu v Motole. Nakonec však šlo jen o dechovou rehabilitaci po prodělání virózy kombinované s bakteriální infekcí. Festival nakonec stihl a byl skvělý jako vždy. Jenže rakovina se mu skutečně vrátila.

Jiří v poslední době ještě natočil nový seriál pro ČT1 s názvem Smysl pro tumor. V něm hraje onkologicky nemocného pacienta Antonína Vaňka, jemuž se rakovina usadila na mozku. Jiřímu ani nevadilo, že si bude muset oholit hlavu. Překvapená byla i režisérka seriálu. Nicméně, Jiří to vzal celkem sportovně – prý to pro něj byla vzpomínka na dobu, kdy rakovinu měl on sám.

Zdroje: Autorský text, redakce, Blesk, iDnes; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Openverse

error: Content is protected !!