Jindřiška, Uzlinka, Michal a Péťa: Představitelé kultovního filmu Pelíšky se sešli po 25 letech

Film Pelíšky se u nás vysílá pravidelně na Štědrý den večer už několik let. Stal se možná oblíbenějším než Popelka s úžasnou Libuší Šafránkovou. V hlavní roli se představili Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Stella Zázvorková, Simona Stašová a Eva Holubová. Nesmíme ale zapomenout ani na dětské hvězdy tohoto filmu, které se spolu potkali po čtvrt století.

Dali o tom vědět i Janu Hřebejkovi, jemuž poslali fotku před domem v pražských Košířích, kde bydlela rodina Šebkových. Režisér ji hned sdílel na svém profilu na Twitteru (nyní již platforma X, pozn. redakce). Jak moc se představitelé Uzlinky, Michala, Jindřišky a Péti změnili, se můžete podívat níže.

Setkání herců (zleva): Marek Morvai Javorský (37), Silvie Maryško (38), Kristýna Badinková Nováková (40) a Michael Beran (43) nebylo úplně náhodné, nicméně bylo velmi veselé, píše časopis Blesk. Redaktoři pátečního Blesk TV magazínu totiž chystají vánoční setkání, a tak herce poprosili o spolupráci. Už 24. listopadu vyjde speciální vánoční číslo časopisu, kde se například dozvíte, jak se vůbec k filmu dostali, jaké to bylo pracovat vedle takových hvězd, které ztvárnily jejich rodiče a spoustu dalšího.

A jak vůbec tvůrci přišli na název Pelíšky? Tuto otázku zodpověděl Jan Hřebejk už před lety. „Je to o těch bytech, jak to mají lidé doma,“ řekl v pořadu Příběhy filmů s tím, že to byl pouze pracovní název a navíc se nikomu nelíbil. Nakonec o názvu rozhodl Jiří Kodet, kterému nevadil a tak si na něj postupně zvykli i ostatní.

Zdroje: Autorský text, redakce, Blesk, Stream; Náhledová fotografie: ČSFD

error: Content is protected !!