Dvojí život Jaroslava Marvana: Žárlivost vůči Vlastovi Burianovi a nemanželská dcera

Milovaný herec Jaroslav Marvan se narodil před 122 lety a jeho filmy stále těší nejednoho diváka. Jeho osobitý projev a podmanivý hlas se vryl do paměti nejednoho z nás. Tento úspěšný herec však měl ve svém životě i své stinné chvíle.

Jaroslav Marvan byl velice pracovitý člověk, který nic nenechával náhodě a vždy si všechno poctivě odpracoval. Mohli jsme ho vidět v několika stech rolích a na jeho filmy chodily miliony fanoušků, uvádí deník Aha!.

Než se stal Jaroslav Marvan úspěšným hercem, pracoval jako vymahač splátek úvěrů a zkusil si také práci na poště. Začal s ochotnickým divadlem a dokonce hostoval v Divadle Vlasty Buriana. Pan Burian ho velmi podporoval a věřil mu. V té době Marvan vydělával 30 korun za jedno představení. Vlasta Burian umetal panu Marvanovi cestičku, ale ten na něj velice žárlil. Odešel tedy do Vinohradského divadla a když byl Burian za války obviněn z kolaborace, Marvan obvinění potvrdil.

V dobách své největší slávy bral Jaroslav Marvan 15 tisíc korun, což byl na svou dobu opravdu majlant. Průměrný plat byl tenkrát necelých 800 korun. Byl nejobsazovanějším hercem a dodnes ho vídáme v oblíbených hitech, jako je Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Noc na Karlštějně nebo Šíleně smutná princezna.

V devětapadesáti letech se stal Jaroslav Marvan otcem nemanželské dcery Aleny. Manželka Marie bohužel nemohla mít děti. Pět let se stýkal s herečkou Alenou Jančaříkovou, která se stala matkou jeho dcerky, uvádí deník Blesk. To, že měl Marvan milenku se nelíbilo představeným komunistického režimu. Dokonce byl kandidátem na titul národní umělec, ale kvůli tomu, že měl milenku, jej získal až v roce 1971.

Milenka Alena Jančaříková měla ještě dva syny z předešlého vztahu, Petra a Tomáše. Byla tedy maminkou známého moderátora Petra Jančaříka, který například v 80. a 90. letech uváděl oblíbený dětský pořad Magion.

Vraťme se ale do doby Jaroslava Marvana. Vztah s milenkou Marvan nikterak netajil a jeho manželka Marie, nebo také Márinka, jak herec manželce s oblibou říkal, jeho vztah špatně nesla. Marvan dal své dceři Aleně i své přijímení a během života se jí věnoval. V roce 1961 postihla Marvana tragédie. 3. prosince našli jeho milenku v jejím bytě mrtvou.

Jeho milenka však podle webu CNN zemřela za velmi zvláštních okolností. „Oficiální stanovisko bylo, že to byla nepovedená demonstrativní sebevražda. Ale to je nesmysl. Herečka Národního divadla se nesebevraždí demonstrativně v roztrhaným pyžamu. Je tam spousta dalších věcí, měla dost úderů v obličeji,“ uvedl Tomáš Jančařík v pořadu 13. komnata.

Před několika lety vyšla najevo informace, že se stal Marvan otcem již ve svých pětatřiceti letech. Dcera se údajně jmenovala Drahomíra a zemřela ve svých sedmdesáti sedmi letech v ústavu pro postižené. Neexistuje však žádné svědectví, ani dokument, který by tuto skutečnost potvrzoval.

Zdroj: Redakce, autorský text, Aha!, CNN, Blesk; Náhledová fotografie: ČSFD/Public Domain

error: Content is protected !!