Jaromír Soukup režisérovi Magnuskovi údajně nezaplatil za seriál: Finančně se z toho prý bude dostávat 20 let

Tomáš Magnusek

Není to tak dávno, co internet obletěla kauza, kdy se známé osobnosti měly svěřovat s tím, že jim má mediální magnát Jaromír Soukup dlužit peníze. Ten se k jednotlivým kauzám buď nevyjádřil, nebo řekl, že nejsou pravdivé. Jedna z nich se týkala také režiséra Tomáše Magnuska.

Ten si měl po mnoha letech vzpomenout, že mu podnikatel Jaromír Soukup také dlužil peníze. A mělo to být nejspíš hodně peněz. Na veřejnost to však vytáhl až v době, kdy byly Soukupovy finanční potíže mediálně řešeny téměř neustále.

Podle Tomáše Magnuska si měl Soukup objednat seriál nesoucí název Čechovi, který mu údajně nakonec nezaplatil. „Jaromír Soukup mě nechal natočit seriál Čechovi s tím, že ho koupí. Já ho udělal, vyfakturoval, jenže on pak řekl, že se mu sice líbí, ale že ho nechce, protože na něj nemá peníze. Tak jsem myslel, že mě omejou. Byl jsem v tom ze svého za čtyři miliony plus jsem zaplatil skoro milion na DPH,“ svěřil se portálu Extra.

Magnusek mnohé překvapil, když prozradil, že se z této finanční ztráty bude dostávat asi 20 let. Seriál nakonec zveřejnil na svém Youtube, kde mu něco málo vydělává. V popisku videa však má napsáno TV Barrandov. Proč by uváděl TV Barrandov, když podle jeho slov televize seriál odmítla koupit?

K tomu všemu se pro deník Expres rozhodl vyjádřit i Jaromír Soukup, kterého Magnuskovo vyjádření pořádně naštvalo: „To je neuvěřitelné! V roce 2018 nebo 2019 jsme od pana Magnuska ten seriál zakoupili za podmínek stanovených ve smlouvě. Panu Magnuskovi jsme zaplatili cenu podle smlouvy, kterou v ní dohodli a podepsali. Pan Magnusek ten seriál nabízel postupně několika televizím a úspěšný ten seriál nebyl,“ sdělil mediální magnát s tím, že TV Barrandov proti Magnuskovi neeviduje žádné závazky.

Zdroj: Autorský text, redakce; Náhledová fotografie: Lost Samyang/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!