Jana Paulová za vnučkou létá až do Walesu: České vánoční tradice jim tam připadají nesmírně divné

Jana Paulová

Populární česká herečka, která dodnes exceluje ve vyprodaných divadelních představeních každý měsíc odlétá do deštivého Walesu, aby navštívila svou 2,5letou vnučku. Ta se pyšní neobvyklým jménem, italského původu, Allegra.

I přesto, že minulé Vánoce trávila Jana Paulová s rodinou své starší dcery Anežky na Normandských ostrovech, letos společně oslaví Štědrý den v Čechách. Dcera pochopitelně nepřiletí jen s vnučkou. Společnost jí bude dělat její manžel a dokonce i jeho maminka, jež je proslulou kuchařkou. O bohatou štědrovečerní tabuli tak jistě nebude nouze.

Jana Paulová, která o sobě tvrdí, že není kuchařkou vysokých kvalit, se přesto pokusí připravit tradiční štědrovečerní menu. Na Štědrý den se bude u hvězdy seriálu Jedna rodina podávat smažený řízek a domácí bramborový salát. O den později se Jana Paulová v kuchyni vystřídá, jak sama řekla pro portál Expres, s druhou babičkou: „Slaví tam 25., takže 24. budeme dělat klasické české Vánoce a ten další den bude vařit tchyně Anežky Ellen, druhá babička, abych to řekla hezky, protože tchyně je hnusný slovo,“. Podávat se bude mimo jiné typická dušená zelenina a waleské zelí.

Slavná herečka pochopitelně zkoušela připravit i pro nás tradičního smaženého kapra. S pochvalným pomlaskáváním se však nesetkala: „Řízky i bramborový salát jedí, ale je pravda, že před dvěma lety jsme zkusili kapra a toho zdvořile odmítli, to jim přišlo jako něco strašně hnusného. Navíc když viděli ta jatka tady na ulicích, tak vůbec nechápali, co to je za divný starý rituál a proč tady na chodnících teče před Vánoci tolik krve,“. Je pravdou, že i mnoho Čechů dává raději přednost smaženým řízkům a vinné klobáse.

Mimo již zmíněného seriálu Jedna rodina, kde Jana Paulová ztvárňuje hospodskou, jí fanoušci mohou vidět i na divadelních prknech Divadla Kalich. Již 30. ledna znovu odehraje populární komediální představení, Bez předsudků, které společně s hercem Pavlem Zedníčkem hraje více než dvacet let.

Zdroj: Redakce, autorský text, Expres, Divadlo Kalich; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!