Jan Hrušínský málem přišel o život: V umělém spánku se mu zdály zvláštní sny

jan hrušínský

Herec Jan Hrušínský před několika lety bojoval o život, protože mu selhalo několik orgánů najednou. V umělém spánku se mu zdály zvláštní sny, o které se později podělil i s lékaři.

Jan Hrušínský měl v roce 2015 tolik zdravotních problémů, až skončil na plicním ventilátoru. V jednu chvíli mu praskla tepna, žlučník a také si procházel oboustranným zápalem plic, což je skutečně životu nebezpečná kombinace. Herec zkolaboval, byl téměř dva týdny v umělém spánku a po probuzení musel absolvovat rozhodující operaci. Ta trvala celých sedm hodin a zachránila mu život, píše Šíp.

Když byl Hrušínský v umělém spánku, chodila za ním rodina. Snažili se jej rozptýlit, takže na něj mluvili a dokonce mu i zpívali. Je možné, že i tato snaha rodiny mu nakonec pomohla k uzdravení. Herec však měl během umělého spánku vskutku zvláštní sny.

„Ocitl jsem se v nějakém sanatoriu, tam mě rozřízli a já odtamtud, s otevřeným břichem, utekl. Jel jsem do Dětenic, protože jsem tam měl roztočený film. Přijel jsem a produkční mi říkal: Pane Hrušínský, podívejte se, jaké jste čuně, co nám děláte s tím kostýmem! A já měl na sobě obrovskou skvrnu od krve. Bolek Polívka, který tam taky hrál, říkal: Počkej, já ti tu díru zašiju, nechte nás tady chvilku, to nic není,“ prozradil deníku iDNES. Svůj zážitek řekl i lékařům, kteří poté údajně začali blíže zkoumat lidský mozek v umělém spánku.

Nakonec ale všechno dobře dopadlo a herec se díky tomu po letech usmířil se svým bratrem, se kterým se pohádal kvůli dědictví po otci. Po jeho kolapsu si však bratr uvědomil, že rodina je nejdůležitější. „Brácha mě navštívil v nemocnici, povídali jsme si spolu skoro hodinu. Bylo to moc příjemné setkání, tak v klidu jsme si dlouho nepopovídali. Měli jsme spolu v minulosti nějaké spory, ale už se vše vyřešilo,“ prozradil portálu iPrima.

Zdroj: Šíp, iDNES, iPrima; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!