Jan Dolanský a Lenka Vlasáková přijali roli v krvavém hororu i přesto, že se tomuto žánru vyhýbají

Lenka Vlasáková, Jan Dolanský

Horor s prvky fantasy, který nese název Krvavý Johann, je aktuálně k vidění v kinech napříč celým Českem. Jedny z hlavních rolí v nich ztvárnil i oblíbený manželský pár, Lenka Vlasáková (51) a Jan Dolanský (45). Přijmout roli ve filmu, při jehož sledování tuhne krev v žilách, pro ně ale bylo mnohem větší výzvou než by se na první pohled mohlo zdát.

Přeci jen vídáme je hrát ve zcela jiných žánrech. Lenka Vlasáková kupříkladu excelovala v komedii Jiřího Vejdělka, Ženy v pokušení, či v dramatické minisérii Bez vědomí, kde ztvárnila sestru hlavní hrdinky, Hanku. Jan Dolanský během několika let vystřídal řadu seriálů. Jmenujme například kulinářsky laděnou sérii Ohnivý kuře či hojně sledovaný seriál televize Prima, Slunečná.

Odlišný žánr filmu, než v jakých se dvojice povětšinou objevuje, však zdaleka nebyl jediným důvodem, proč uvažovali, zda nabídku přijmou či nikoliv. Ani jeden z nich totiž nemá v oblibě hororově laděné snímky a dokonce se jich bojí. Lenka Vlasáková pro časopis Vlasta přiznala, že za celý svůj život vlastně ani jeden strašidelný film neviděla, neboť jí vypjaté scény nedělají vůbec dobře, a tak se jim raději vyhýbá.

Pro film Krvavý Johann se však manželé rozhodli udělat výjimku. Zaujal je netradičně pojatý scénář, který čerpá ze života legendární postavy Doktora Fausta. Vlasáková v hororu ztvárňuje postavu Markétky, mladé dívky, která se nechá doktorem svést. Její příběh je natolik silný, že v mysli diváků rezonuje skutečně dlouho. I to byl jeden z důvodů, proč se Vlasáková rozhodla nabídku přijmout, a vystoupit tak ze své komfortní zóny.

Herečtí manželé se před kamerami nesetkali poprvé. Zahráli si spolu již před téměř 25 lety v oceňovaném dramatu Jiřího Svobody, Udělení milosti se zamítá. Zde se dvojice setkala úplně poprvé a po pár natáčecích dnech se do sebe i zamilovala. Lenka Vlasáková musela tehdy řešit nečekaný rozvod se svým bývalým manželem, Egonem Tobiášem, i péči o společnou dceru Sofii. Pár ale veškeré peripetie ustál a dnes se mohou radovat ze tří dospívajících dětí.

Zdroj: Autorský text, redakce, Vlasta, iDNES; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!