Jan Čenský byl své ženě nevěrný: Přistižen byl při polibcích s květinářkou

Jan Čenský je už řadu let ženatý. Vždycky byl ale magnetem na ženy a netají se tím, že se za nimi rád ohlíží. Zdá se, že to tentokrát nezůstalo jen u toho. Novináři ho totiž přistihli, jak se líbá s jinou ženou, a jeho manželství se tak otřáslo v základech.

Jan Čenský se narodil 1. května 1961 v Praze. Vystudoval herectví na pražské Státní konzervatoři. Jeho spolužáky na hudebně-dramatické škole byli například Lukáš Vaculík nebo Ondřej Vetchý.

Herecké příležitosti dostával již během studia a kvůli pracovnímu vytížení konzervatoř dokončil až v roce 1983. Po studiích působil v Divadle pod Palmovkou, ale také hostoval v Národním divadle ve hrách Kráska a zvíře, Hrátky s čertem a Aristokratky.

Značné popularity dosáhl již v roce 1980 díky účinkování v seriálu ze života studentů maturitního ročníku Zkoušky z dospělosti v režii Jiřího Adamce. Seriál byl později diváky přirovnáván k socialistickému Beverly Hills.

Velký úspěch mu přinesla také pohádka Princové jsou na draka, v níž si zahrál po boku krásné princezny v podání Ivany Andrlové. Film byl natočen pod režijním vedením Jiřího Adamce během několika hodin. Písničky k pohádce, která patří do zlatého fondu České televize, složili Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.

Jan Čenský je ženatý a má syna. Jeho žena Dana ho do společnosti často nedoprovází a je jakousi paní Colombovou. Na podzim roku 2008 však poskytla vyjádření novinářům z deníku Blesk poté, co byl její manžel přistižen a vyfotografován, jak se líbá s jistou květinářkou.

,,Bolí to opravdu hodně, je to velká zrada,’’ netajila se v reakci na manželovu nevěru. ,,Bude trvat dlouho, než znovu najdeme úplnou pohodu a vzájemnou důvěru,’’ prohlásila s tím, že jejich vztah do té doby stál na pevných základech. Přestože doufala, že se jim podaří manželství udržet, na otázku, zda herci odpustí, neměla jednoznačnou odpověď: ,,Budu o tom přemýšlet. Chce to čas.’’

Sám herec nejprve tvrdil, že šlo jen o přátelské objetí. Později se k tématu nevěry vyjádřil i herec, jak píše Aha. ,,Když se to stane, je to nešťastné, ale všechno se dá vyřešit, když dva lidé chtějí. Ale bohužel to není nic normálního.”

Zdroje: Aha, Blesk; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!