Ivana Gottová se odstěhuje z vily Karla Gotta: Bude z ní muzeum

Ivana Gottová (40) pilně pracuje na odkazu nezapomenutelného Karla Gotta (†80) a je si vědoma toho, že pěvec pro fanoušky stále hodně znamená. Možná i proto se rozhodla se svými dcerami odejít z jeho vily na Bertramce.

1. října 2023 to byly čtyři roky od úmrtí Karla Gotta. Ivana Gottová se rozhodla při té příležitosti na sociálních sítích oznámit velkou novinku. Spolu se svými dcerami se odstěhuje z vily na Bertramce, kde zpěvák prožil velkou část svého života. Vila ale rozhodně chátrat nebude, stane se z ní totiž muzeum.

Ivana ví, že Karel se moc rád setkával se svými fanoušky, a to klidně i u něj doma. Možná i proto ji napadlo, že by bylo skvělé, kdyby se mohli lidé jít podívat na místo, kde žil.

„Milí Karlovi příznivci, nejspíš i vy dnes na mého manžela vzpomínáte víc než jindy… A já cítím, že právě dnes je ten správný den, abych se s vámi podělila o důležitou novinku, kterou chystáme na druhou polovinu příštího roku,“ napsala na Facebook k fotografii, na které je Karel Gott ve své vile za přítomnosti svých příznivců.

Následovalo sdělení, které pro vdovu nejspíš nebylo jednoduché. Přesto se však rozhodla myslet nejen na sebe, ale především na ostatní. „Rozhodla jsem se spolu se svými dcerami, že u příležitosti Karlových nedožitých pětaosmdesátých narozenin a pátého výročí jeho odchodu zpřístupníme náš dům v ulici Nad Bertramkou. Uvidíte naši milovanou vilu autenticky tak, jak v ní můj muž žil v letech 1974–2019, tedy více než polovinu života. Vím, že by ho těšilo, že se náš rodinný dům otevře veřejnosti,“ napsala.

„Na fotografii Jaroslava Tatka z roku 1992 je vidět, že pro Karla bylo přirozené pozvat si občas domů „na Bertramku“ své příznivce. Chtěla bych, aby to tak bylo i v budoucnu. Věříme, že VILLA GOTT se stane místem pro vás, kteří jste ho milovali a nezapomněli na něj. O detailech vás budu postupně informovat,“ dodala Ivana, která se dočkala velmi pozitivních ohlasů od Karlových fanoušků.

„Tak to je krásný počin. Ivanko z vás má Karel radost i z té druhé strany,“ napsala jedna ze sledujících. „Smekám před Vámi, Ivanko,“ napsala další. Za jediný den se pod tímto prohlášením objevilo více než 700 komentářů.

Pro Ivanu a její dcery to možná bude i jistá úleva. Mohou se odstěhovat někam, kde budou mít větší soukromí a navíc se mohou vyhnout bolestivým vzpomínkám, kterým nejspíš v Karlově vile čelí každý den.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!