Ivana Gottová chystá originální projekt: Hlas Karla Gotta oživne díky umělé inteligenci

Ivana Gottová má plné ruce práce. Vdova neustále pracuje na tom, aby uchovala vzpomínky na svého zesnulého manžela Karla Gotta. To se jí tentokrát skutečně povedlo, slavíkův hlas totiž na chvíli oživne.

Ivana Gottová má za sebou již několik úspěšných projektů. Patří mezi ně například film Karel, který se promítal v kinech. Uspořádala však také vzpomínkový koncert v O2 aréně a mimo to napsala spolu s režisérkou Olgou Špátovou knihu o životě Karla Gotta.

Právě kniha nesoucí název Má cesta za štěstím bude nahrána i v audio verzi. Tu si vezme na starost Igor Bareš, který ji bude nahrávat s pomocí umělé inteligence. Ta napodobí hlas Karla Gotta, který zazní v některých pasážích knihy, píše Šíp.

„Milí Karlovi příznivci, před časem jsem vám slíbila další překvapení související s odkazem mého manžela. Dnes vám mohu oznámit, že v létě dostane rozhlasovou podobu autobiografie Má cesta za štěstím,“ napsala Ivana na sociální sítě. „A ještě větší radost mám z toho, že se do některých pasáží podařilo zapojit Karlův hlas vytvořený umělou inteligencí,“ dodala, čímž nepochybně zvýšila zájem zvědavých fanoušků.

Setkala se však i s negativní odezvou. „Knihu Karel jsem si hned koupil. Při čtení jsem v hlavě slyšel jeho pravý hlas. Určitě nepotřebuji slyšet jeho umělý hlas. Je to vrchol nevkusu a vidím v tom pouze komerční zájem z Vaší strany,“ vzkázal Ivaně Karlův fanoušek.

Zdroj: Redakce; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!