Honza Musil popsal, jak jeho rodina reagovala na skutečnost, že je homosexuál

Český moderátor Honza Musil před lety překvapil svým coming outem. Před několik dny se navíc rozhodl prozradit podrobnosti o tom, jak přišel na to, že ho více než ženy přitahují muži. Navíc také uvedl, jak na to zareagovala jeho rodina.

Honza Musil byl nejprve ženatý s manželkou Ivetou, se kterou měl dvě děti. Až po letech však dobře skrývané tajemství vyšlo najevo. Už během jejich vztahu pochopil, že se mu více líbí muži a že po boku své ženy nikdy nebude úplně šťastný. V rozhovoru v pořadu Kápni božskou prozradil, kdy přesně si uvědomil pravdu o své orientaci.

„Byl jsem opravdu na holky! S Ivetou jsme spolu byli od mých patnácti let, miloval jsem ji, v osmnácti jsem se oženil, předtím jsem měl ještě přítelkyni Bohunku. Bylo to pro mě všechno normální, nic vynuceného, protože tenkrát nebyly informace, že existuje ještě něco jiného, jiná orientace. Měli jsme třeba dva kamarády zelináře, Petra a Filipa, a věděli jsme, že spolu žijí, ale nijak se to neřešilo. Pak se to změnilo ve chvíli, kdy jsem šel na vojnu,“ prozradil více o svém zlomu, kdy lépe poznal své pocity.

V té době byl Honza Musil otcem dcery Lucky. Přestože už znal svou orientaci, rozhodl se stát se otcem ještě jednou. „Od malička jsme chtěli dvě děti. Nechtěli jsme, aby Lucka byla jedináček. A Iveta nechtěla mít každé dítě s jiným chlapem. Musím přiznat, že to bylo tak trochu z praktických důvodů, ale jsem moc rád, že to takhle vyšlo,“ přiznává po letech český moderátor, jak došlo k rozhodnutí mít druhou dceru Veroniku.

Přestože Musil o své orientaci mluvil velmi otevřeně, musel si nejprve v hlavě srovnat několik důležitých otázek. Mezi nimi bylo i to, jak na tuto informaci zareagují jeho děti. Reakce Honzových dcer byla úžasná, což pro něj byl úžasný zážitek.

„Když jsem se rozhodl udělat tlustou čáru za minulostí a promluvit v pořadu Sauna, byla Veronika v první třídě a Lucka ve třetí. Zeptal jsem se jich, jestli jim to bude vadit, a ony řekly, že ne. Moje žena dokonce zašla do školy za jejich učitelkou, proběhla třídnická hodina, vše proběhlo v klidu. A když jsem se Veroniky zeptal, co kdyby se s ní kvůli tomu přestali bavit nějací kamarádi, tak mi řekla, že v tom případě to nejsou kamarádi,“ dodal hrdý otec. Honza v pořadu popsal, jak probíhal jeho coming out. I tyto okamžiky pro něj byly důležité a pomohly mu být ještě silnějším.

Zdroje: Kápni božskou, Autorský text; Náhledový obrázek: Openverse Wikimedia Commons/public domain

error: Content is protected !!