Helena Vondráčková (76) si stále udržuje štíhlou postavu, čtenářům prozradila své triky: Pohyb, nepřehánět to s jídlem a hlavně žádné drastické diety

Helena Vondráčková

Do letošního roku vstoupila oblíbená zpěvačka s velkolepými plány. Nejen, že oslaví již 60 let na scéně, ale pro své fanoušky chystá i dlouho očekávaný koncert v O2 aréně, který proběhne v den jejích 77. narozenin, tedy 24. června. Při svých vystoupeních stále předvádí i povedené taneční kreace, a nejeden divák při nich obdivuje její stále štíhlou postavu, kterou by jí mohla závidět i o dekády mladší žena.

Pokud patříte mezi obdivovatele vkusných rób, které si na sebe pražská rodačka obléká během svých koncertů, potěšíme vás. Již letos v květnu chystá Helena Vondráčková výstavu svých kostýmů, která proběhne v Tančícím domě v Praze. Jejich škála bude vskutku bohatá, neboť zpěvačka, kterou v 60. letech proslavilo společné vystupování s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, si své šatstvo střádá po desítky let.

Vzhledem k její obdivuhodné postavě není divu, že až na jednu sukni z raného mládí, kterou již nedopne v pase, jí stále všechny kostýmy sedí. Ve formě jí udržuje nejen pohyb během koncertů, ale také její láska k zahradničení. Nejspokojenější je tehdy, když může ve volných chvílích vzít do ruky rýč a pečovat o krásy své zahrady.

V jednom z dřívějších rozhovorů prozradila, že přesto že jídlu příliš neholduje, nikdy nedržela žádnou drastickou dietu: „Hlavní je zbytečně to nepřehánět s jídlem. Ale nedržet žádné diety, drastické už vůbec ne“. Tajemství jejich skvělých křivek tkví v letité abstinenci, vyřazení veškerých sladkostí z jídelníčku a stálý přísun čerstvého ovoce, které zpěvačka i snídá. Mimo péči o zahrádku se se svým manželem, Martinem Michalem (64), aktivně věnuje hned několika sportům. Nejvíce je baví běh, tenis a golf.

Díky kombinaci zdravého stravování a neustálému přísunu pohybových aktivit si Helena Vondráčková může dovolit obléknout i modely, které byste spíše očekávali na mladších kolegyních slavné zpěvačky. Šaty, ve kterých vystupuje i každodenně nosí, jí již léta šije na míru známá návrhářka, Taťána Kovaříková. Obuv i spodní prádlo si však zlatá Slavice z roku 1965 vybírá s oblibou sama, a tak není divu, že její šatník je plný výstavních kousků. Zpěvačka zkrátka ví, v čem nejlépe vynikne její bezchybná figura.

Zdroj: Autorský text, redakce, Vlasta, Novinky; Náhledová fotografie: Lukáš Malý – Public Domain/Wikimedia Commons

error: Content is protected !!