Harry a Meghan řeší kvůli luxusnímu způsobu života nedostatek financí, Meghan se nejspíš vrátí k herectví

harry a meghan

V minulém roce jich bylo všude plno. Britský princ Harry (39) byl k vidění na každém rohu i v českých knihkupectvích, neboť vydal své paměti s názvem Spare (čes. Náhradník; pozn. red.). Jeho žena Meghan (42) zase navštívila celou řadu konferencí, na kterých rozebírala nejen důležitost duševního zdraví, ale také otázku lidských práv, která jsou jí velmi blízká. Způsob života hvězdného páru je však natolik nákladný, že ani jejich pracovní nasazení jednoduše nestačí pokrýt veškeré výdaje.

Otázkou je, zda by se jim nedařilo lépe, kdyby zůstali pod křídly královské rodiny. Avšak právě finanční nezávislost byla jedním z důvodů, proč se nedlouho po svatbě rozhodli opustit pro prince Harryho rodnou Británii a přestěhovat se do USA, kde dodnes žijí v kalifornském městě Montecito. Vše odstartoval podpis finančně výhodných kontraktů se světově známými společnostmi Netflix a Spotify. Pod první jmenovanou natočili vcelku pobuřující šestidílnou minisérii, kde promluvili mimo jiné o složitých peripetiích, kterými si kvůli nevhodnému chování královské rodiny museli projít. Pod streamovací službou Spotify vydal pár podcast, ve kterém vyprávěl obdobný příběh, a snažil se tak zasáhnout co nejširší veřejnost.

Vše nasvědčovalo tomu, že díky vysoké sledovanosti seriálu i dobré odezvě na hudební platformě bude moci nákladný život Harryho a Meghan bezstarostně pokračovat. S tím je však nyní konec. Spolupráce se společností Spotify už před nějakou dobou dospěla do svého konce, neboť kontrakt s hvězdným párem byl i přes ohlášenou druhou sérii podcastu zrušen. Nejprve vše vypadalo na mírumilovné rozvázání spolupráce, než však šéf podcastů, Bill Simmons, o Harrym a Meghan prohlásil, že nejsou nic víc než podvodníci. Dle jeho slov byli oba neprofesionální a líní, když se jen pomálu podíleli na rozjetém projektu.

Obdobná situace má probíhat i v případě spolupráce se streamovací platformou Netflix. U ní mají sice vévoda ze Sussexu i jeho žena podepsanou smlouvu do konce roku 2025, avšak v poslední době se hojně spekuluje, že kontrakt bude ukončen pro nízkou produktivitu páru dříve.

Popularita Harryho i Meghan klesá obdobně jako jejich příjmy, neboť kritika na královskou rodinu je neukázala v příliš dobrém světle, a řada jejich dřívějších fanoušků se od nich tak raději odvrátila. Otázkou je, co má pár v plánu dál, neboť až skončí i spolupráce s Netflixem, zbyde jim pouze navštěvovat ony výše zmíněné konference. Podle jejich přítele, novináře Omida Scobieho, se chce dvojice zaměřit na podnikání a filantropii (činnost ve veřejném sektoru; pozn. red.). Ve hře je i Meghanin návrat k herectví. Přeci jen v minulosti byla k vidění například v populární americké komedii, Šéfové na zabití či v seriálu Kravaťáci. Před několika měsíci navíc vyšlo najevo, že podepsala smlouvu s jednou z největších agentur, které se starají o herce a herečky.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Daily Mail, The Guardian; Náhledová fotografie: Mark Jones/Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

error: Content is protected !!