Gabriela Soukalová v novém dokumentu odhalila pravdu o vztahu s exmanželem: Koukal může za pád její kariéry, tvrdí ředitel svazu biatlonistů

Gabriela Soukalová

I přesto, že svou kariéru pověsila na hřebík už před lety, dodnes patří mezi naše nejúspěšnější biatlonistky. V roce 2014 si ze Zimních olympijských her odvezla hned dvě stříbrné medaile a její půvabná a vždy perfektně upravená tvář plnila přední články veškerých médií v zemi. Bohužel skvěle rozjetá kariéra Gabriely Soukalové (34) neměla dlouhého trvání a bývalá mistryně světa ve sprintu se ji překvapivě brzy rozhodla ukončit.

Důvodem jejího nečekaného rozhodnutí mělo být narušené psychické zdraví, na kterém se neblaze podepsalo manželství s badmintonistou Petrem Koukalem (38). Ten měl Soukalové závidět nejen kariérní vzestup, ale také přízeň rychle přibývajících fanoušků. I přesto, že je dnes nadaná biatlonistka z toxického vztahu venku, se šrámy z něj se vypořádává neustále.

I proto kývla na nabídku režiséra Petra Větrovského a natočila spolu s ním dokumentární snímek Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí, v němž se chystá odhalit nejen detaily ze svého soukromí, ale rovněž zmapovat světový vzestup biatlonu, o který se sama zasloužila. Film má premiéru již 7. března a měl by odhalit skutečnou pravdu o vztahu s Koukalem.

V dokumentu postupně zazní slova blízkých přátel a kolegů Soukalové, kteří se nezávisle na sobě shodují, že za její náhlý kariérní pád mohl právě Petr Koukal. Bývalý biatlonista Ondřej Moravec se nechal slyšet, že dle něj Soukalová udělala životní chybu, když badmintonistu pojala za manžela: „Myslím, že v jejím životě to byla chyba. Nepochopitelně pro mě v době, kdy byla na absolutním vrcholu, tak spadla na úplné dno“. S jeho slovy souhlasí i další kolega Soukalové, stříbrný medailista ze sprintu, Michal Krčmář: „Její pád přišel poté, když šla do vztahu s Petrem Koukalem. Myslím si, že je krásně vidět, že po nějaké chvíli, kdy žila s Petrem, šla pak i výkonnostně dolů“.

Nevhodné chování Koukala i jeho pravidelné žárlivé výstupy potvrdil i ředitel svazu biatlonistů, Ondřej Rybář: „Petr prostě musel u všeho být, chtěl být vidět a zasahoval do toho týmu mnohem víc než manželky od kluků“. Dále dodal, že právě Koukal je důvodem, proč si Soukalová sáhla až na samotné dno: „Nechci být soudce, ale myslím si, že její pád v kariéře způsobil její vztah, když trefila na člověka, který se díky ní chtěl zviditelnit“. Doufejme, že osobní zpověď, která v dokumentu zazní, pomůže Soukalové celou kapitolu jednou provždy uzavřít a v osobním životě se jí bude už jen dařit.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, TV Nova; Náhledová fotografie: Show Jana Krause, FTV Prima/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!