Eva Holubová o Karlovi Schwanzerbergovi: Byl jejím majákem

eva holubová

Evu Holubovou, jako spoustu známých osobností, nedávná smrt Karla Schwanzerberga velmi zasáhla. Na sociálních sítích prozradila, proč jí byl kníže Karel Schwanzerberg tak blízký.

Eva Holubová svým fanouškům na sociálních sítích napsala, že v jedné etapě jejího života se jí do cesty postavily tři majáky. Jedním z nich byl Karel Schwanzerberg, dalším byl Miloš Forman a posledním z nich byl Václav Havel. Smrtí Karla Schwanzerberga pro ni zhasnul ten poslední maják, který ji dokázal držet nad vodou.

Na situaci se snaží Eva Holubová, přes všechnu bolest, dívat pozitivně. Uvedla, že i když pro ni zhasl tolik důležitý maják, na nebi se rozsvítila nová hvězda a vzniklo souhvězdí tří skvělých synů národa. Následně Karlovi Schwarzenbergovi poděkovala za to, co udělal pro národ a pro ni samotnou.

Dále Eva Holubová zavzpomínala na osobní zkušenosti s knížetem Schwarzenbergem, na jeho post ministra zahraničí a uvedla, že ji vzpomínky dojímají a zároveň ji hladí. Prozradila, že jejímu srdci je teskno, duše je sklíčená a její mysl je smutná. Očividně měla Eva Holubová s knížetem Schwarzenbergem velmi přátelský vztah.

Její příspěvek na Instagramu nenechal téměř nikoho chladným a spousta lidí posílala paní Holubové podporu, alespoň prostřednictvím slov. Paní Věra napsala: „Vzpomínky vám nikdo nevezme. Měla jste obrovské štěstí, že jste se mohla s touto trojicí sejít naživo… a oni byli i součástí vašeho života a to je krásné.“ Paní Natálie vzkazuje: „Byl to člověk, který by dokázal sloužit naší vlasti jak nejlépe uměl. Měl velké morální hodnoty. Škoda, že takoví lidé nám odchází do lepší společnosti tam nahoře a tady je jich jako šafránu. Budeme vzpomínat. Jsem šťastná, že jsem zažila časy, kdy jsme byli všichni jako jeden silný národ, který oslavuje vítězství pravdy nad totalitou a u zrodu této události byli právě tito lidé.“

Eva Holubová dokonce nedávno prožila velký milník v životech jejích dvojčat, kterým bylo letos 30 let. Karolína a Adam přišli na svět v době, kdy bylo mamince 34 let. Eva byla během oslav narozenin jejích dětí velmi rozněžnělá a na svých sociálních sítích prozradila, že chtěla mít děti už od mateřské školky. Dokonce se chodívala modlit do polí, kde stála stará Boží muka, opodál chalupy rodičů jejího muže. Modlila se za chlapečka i holčičku a štěstí jí přálo – dostala obojí.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!