Eliška Bučková o obtěžování v modelingu: Během focení spodního prádla se objevilo pět mužů najednou

Kariéra modelky není tak pohádková, jak by se dívkám a mladým ženám mohlo zdát. Skrývá se za tím i mnoho utrpení a nepříjemných zážitků, které často hraničí s traumaty a také velkým smutkem, které dívky odloučené od rodiny zažívají. Své o tom ví i modelka Eliška Bučková.

Ta se také na toto téma rozhodla veřejně promluvit a ukázat tak druhou stránku tohoto povolání, zejména v zahraničí. Otevřeně přiznává, že některé praktiky se jí nelíbily. Vadilo jí zejména chování Italů, které už pro ni bylo za hranicí slušnosti.

„S obtěžováním jako takovým jsem se nesetkala, ale určitě jsem dostávala podmíněné kšefty. Tak to funguje především v Miláně, kde jsem byla v agentuře, která má velmi dobré reference a je v ní hodně mých kolegyň z České republiky,“ začala své vyprávění pro magazín Lifee a dodala, že některé dívky se s tím setkávají denně.

Chování některých Italů jí nepřipadlo být v pořádku. U některých nabídek jí byly nabídnuty nevhodné podmínky, ale ona je nechtěla přijmout. Po jedné zkušenosti byla naprosto znechucena a nakonec si velmi rychle sbalila kufry a utekla domů. „Stávaly se situace, kdy mi bylo řečeno, že musím navštívit konkrétní večírek. Nebo se během focení v prádle najednou objevilo pět mužů, klientů, a nebylo to vůbec příjemné. Řekla jsem si, že na tohle nemám žaludek,“ dodala Bučková a popsala své nepříjemné zážitky z Milána.

„Po týdnu jsem se šéfovi vymluvila, že musím okamžitě odletět kvůli nečekané rodinné události na Moravě, ale že se po týdnu vrátím. Nechala jsem tam svůj notebook, všechno, a už jsem se nikdy nevrátila,“ prozradila Eliška podrobnosti svého pevného rozhodnutí.

Ačkoli mají její kolegyně i jiné zvláštní zkušenosti, dalším nepříjemnostem se Eliška naštěstí vyhnula. Za to může vděčit i svému rychlému jednání, kdy se z Itálie raději stáhla. „Samozřejmě, nikdy jsem neměla tak velké nabídky a kampaně, ale mně by to za to nestálo – nemohla bych se podívat do zrcadla. Ale ano, vím, že tahle práce je podmíněná. Ale je to logické. Chlapi myslí spodkem a v modelingu jsou krásné ženy, takže to takhle může dopadnout. Málokterý chlap to ustojí, to musí mít opravdu dobré manželství nebo dobré zásady,“ domnívá se Eliška Bučková, jak uvádí Blesk.

Zdroje: Blesk, Lifee, Autorský text; Náhledový obrázek: Openverse Wikimedia Commons/Public domain

error: Content is protected !!