Drama v rodině Krause se rozrůstá, Enevová znovu promluvila: S Janem se nikdy neměli rádi, Jana ji se synem pomlouvá, kde může

Jan Kraus

Před necelým týdnem vyšlo najevo, že bývalá modelka Nikol Enevová se měla stát obětí výhružek od svého bývalého manžela Adama Krause. Psali jsme o tom zde. Nikol se po deseti letech rozhodla, že už dál nebude tajit příkoří, které jí slavná rodina připravila. Její příběh ale nekončí – týdeníku Sedmička se svěřila s dalšími podrobnostmi.

Redakci magazínu zajímalo, jak Adam reagoval na to, když se dozvěděl, že Nikol promluvila o jejich společném životě, který pro ni nebyl vůbec jednoduchý. „Klasicky mi vyhrožoval, nečekala jsem nic jiného. Nechtěla jsem s tím vším ven, ale jsou to neustále nějaké věci, nějaké další naschvály, které už se nedají vydržet,“ řekla Nikol, která má s Adamem střídavou péči o devítiletého syna Olivera. Ve většině času se ale o synka starala Adamova matka Jana Krausová nebo jejich kamarádky. Ty navíc rozšiřovaly o Nikol lži.

Život s Adamem byl prý opravdu peklo. Na denním pořádku prý byly i výhružky fyzickým násilím, prokopnuté dveře nebo rozbité zámky. V jednom bodu se Nikol dokonce musela obrátit na Odbor sociálně právní ochrany dětí (OSPOD). Nikol má záznam o tom, jak Adam na ni a její dceru s předchozího vztahu čekal před školkou, vyběhl z úkrytu a násilím jí vyrval malého Olivera z kočárku, i když o něj zrovna pečovala ona. OSPOD s tím nic neudělal, i když podle Nikol má v ruce spoustu důkazů o trestných činech, které Adam provedl.

Adam po celou dobu dělá jen samé naschvály, které ale nejvíc odnáší jeho syn. Když s ním má Nikol něco naplánované, Adam se do toho vloží. „Mění si rozsah styku dle libosti tak, abych se synem nemohla oslavit ani jeho narozeniny nebo mu zavolat skrze dětské hodinky, které jsem Oliverovi koupila už v jeho šesti letech. Ty mu jeho otec zakázal používat,“ svěřila se Nikol. Dodala, že se synem může telefonicky komunikovat pouze ve středu mezi 4. a 5. hodinou odpolední a když to z nějakého důvodu nestihne, o synovi neslyší třeba celý týden. A OSPOD zase nic.

Padla také otázka na vztah s Adamovými rodiči – Janem a Janou Krausovými. S Janou prý žádný vztah nemají, jen se o sobě dovídá „zajímavé“ věci, které ona a její syn o ní šíří. S Janem se prý nikdy rádi neměli. „On je osoba, která má sama sebe na prvním místě,“ prozradila Nikol. Její dcera se vždycky schovala pod stůl, když Jan přišel do místnosti nebo jen zaslechla jeho hlas v televizi. Ona sama zažila jeho hysterický řev na ni a jeho létající pěst před obličejem kvůli jinému názoru. „Nerada na to vzpomínám. Jsem ráda, že jsem z očistce na zemi jménem Krausovi pryč a že jsem byla schopná odejít relativně brzy,“ řekla bývalá modelka. V roce 2016 ale psal časopis Blesk o jejich velkém návratu k sobě, zřejmě ale neměl dlouhého trvání.

Ze všeho, co si s Adamem už prožila, nedokáže vybrat to nejhorší, protože by musela říct, že všechno. Kvůli němu je v registru dlužníků, nemůže jít ani do podnájmu, soudně nařízený spořící účet pro syna Adama založil teprve po 8 letech. Mladý Kraus si z ničeho nedělá hlavu, protože ví, že má za zády svého otce. OSPOD jí také hází klacky pod nohy a tak místo, aby si užívala spokojený život se synem, musí se domáhat svého práva důkazy a trávit čas s advokáty. Oliver naštěstí moc dobře ví, jak se věci mají, i když se mu otec snaží podsouvat něco jiného.

Zdroje: Autorský text, redakce, Sedmička, Blesk; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!