Drahá chyba Pořízkové: Použila fotografii z Ukrajiny a nakonec za ni musela pořádně zaplatit

pavlína pořízková

Americká topmodelka Pavlína Pořízková udělala chybu, za kterou musela zaplatit tučnou částku. Chtěla poukázat na to, že válka je zlo, ale nakonec za to pořádně zaplatila.

Pavlína Pořízková pochopitelně není zastáncem války a chtěla to dát svým sledujícím najevo. Přesdílela na Instagramu fotografii, která byla pořízena právě během války.

Pavlína prozradila, že když v loňském roce přesdílela tuto fotografii na svůj Instagram, myslela si, že se nejedná o nic nezákonného. Po půl roce ale zjistila, že se mýlila. Byla totiž jménem autora fotografie zažalovaná advokátní kanceláří. Důvod byl takový, že modelka měla buď získat souhlas pro použití fotografie, nebo si zakoupit práva k použití.

Pavlína sama přiznala, že netušila, že přesdílení fotografie na sociálních sítích může být nezákonné.

„Existují právnické firmy, které nedělají nic jiného, než že prohledávají sociální sítě a hledají hlupáky, jako jsem já, kteří mají dost sledujících, aby zaplatili,“ napsala.

Pavlína řekla, že nakonec vše vyřešili mimosoudně, i tak ale za použití fotografie a další potíže s tím vzniklé musela pořádně zaplatit. Modelka uvedla, že to byla drahá chyba!

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!