Divoký život Adiny Mandlové: Zažila smutné dětství a užívala si vztahy s muži i se ženami

Adina Mandlová

Adina Mandlová byla krásná, byla obsazovaná do velké spousty filmů a také byla velmi uznávaná herečka. I přes to si ve svém životě zažila velmi krušné chvíle a nesnáze.

Rodina otce Adiny Madlové, Jana Mandla, pocházela z Vídně. Ten byl opravdu nadaným pianistou. Díky nedostatečným finančním prostředkům musel začít velmi brzy pracovat a stal se vrchním inspektorem státních drah, uvádí magazín Lifee.

S první manželkou, která zemřela na tuberkulózu, měl Jan Mandl dva syny. Druhá manželka mu porodila syna a následně vytouženou holčičku. Dcera se jmenovala Jarmila Anna Františka Marie Mandlová, ale tatínek ji přejmenoval na Adinu, protože pro ni chtěl opravdu exkluzivní jméno – a nejen to. Výchova Adiny se však otci brzy vymkla z rukou. Adině všichni, včetně otce a bratrů vykali, a ona všem tykala. Byla nesmírně rozmazlená a nebylo s ní k vydržení.

Od malička rodina k Adině vzhlížela a přistupovala k ní jako k někomu opravdu výjimečnému. I proto měla holčička velké problémy ve škole. Byla velmi umíněná, prostořeká a na ostatní děti se dívala nadřazeně. Neměla žádné kamarády a také byla předčasně dospělá, což jí na oblíbenosti moc nepřidalo.

Byla to však krásná a nadměrně inteligentní žena. A také velmi náruživá, píše deník Super. Její ložnicí prošla velká spousta hvězd, mužů i žen. Byla milostnou přebornicí. V její posteli se objevil například režisér Otakar Vávra nebo, tehdy ještě mladičký, Rudolf Hrušínský. Velmi vášnivý milenecký vztah měla Adina Mandlová s hercem Svatoplukem Benešem. Herec prozradil, že se od herečky v posteli mnohému naučil. Když se sním Adina po roce rozešla, Svatopluk ze zlosti rozbil sklo i nábytek. O to víc se herec musel zlobit, když Adina krátce po rozchodu začala chodit s jeho kamarádem Miroslavem Homolou.

Adina si milence nevybírala pouze mezi muži, ale také ráda zabrousila mezi ženskou populaci, píše deník Aha. Jednoho dne se s jednou ze svých milenek vydala a výlet autem, které patřilo kamarádovi a milenci Hugovi Haasovi. Auto řídila milenka Berta, která bohužel na Barrandově nabourala do sloupu a srazila i chodce, který na následky havárie zemřel.

Adině za incident dokonce hrozilo vězení za neúmyslné zabití, ale pomohl jí její vlivný přítel Miloš Havel, který byl šéfem barrandovských ateliérů.

V roce 1943 se Adina Mandlová poprvé vdala. Jejím vyvoleným byl Malíř Zdeněk Tůma. Postupem času se však začali odcizovat a Adina si brzy našla nový vztah. Když se jednoho dne zdržela na flámu, její manžel spáchal sebevraždu. Neunesl nevěru manželky a pustil si plyn, kterým se otrávil.

Adina zemřela ve věku 81 let v nemocnici, sama si však nepřála mít žádný obřad a ani být pohřbena s rodiči, proto byl nakonec její popel rozprášen na loučce krematoria v Blatné.

Zdroj: Redakce, autorský text, Lifee, Super, Aha!, Blesk; Náhledová fotografie: Unknown Author/Wikimedia Commons (Public Domain)

error: Content is protected !!