David Matásek je z natáčení unavený: Nové role už nebude přijímat

David Matásek

David Matásek patří mezi oblíbené české herce a diváci ho rádi vídají na televizních obrazovkách. Po oslavení šedesátých narozenin se však rozhodl pro zásadní krok, který rozhodně mnohé nepotěší. Do nových projektů se už prý pouštět nehodlá a svou kariéru utlumí.

K rozhodnutí ho vedla skutečnost, že se cítil přetížený a mnohdy odříkával slíbené závazky. „Začalo to tím, že se mi nechtělo hrát. Nešlo o lenost, ale o skličující pocity, kdy jsem si říkal, že zavolám, že nemůžu přijít. Nebo jsem stál za oponou a blbě se mi dýchalo,“ svěřil se v rozhlasovém pořadu Host Lucie Výborné.

Rozhodl se tak zamyslet nad tím, kam chce své budoucí roky směřovat. Jelikož má za sebou velkou řádků rolí nejen ve filmech, ale i v seriálech, nechce se do nových projektů pouštět a pouze setrvá v těch současných. Nové role už nebude přijímat.

„Byl jsem zahlcený prací a cítil jsem únavu. Šel jsem za nadřízenými, ti mi ale definitivní konec rozmluvili. Nabídli mi jinou variantu – nebudu zkoušet nic nového, jen hrát,“ pokračoval. „Teď ještě něco malého dotočím a od září vypukne tento střídmý program.“

Snad nejvýrazněji se do povědomí dostal rolí Kendyho v sérii Básníci. Před časem prozradil, že to pro něj byla zásadní role, a dokonce na svou postavu žárlil, uvádí web iDnes.

Zdroje: Pořad Host, iDnes.cz; Náhledový obrázek: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!