David Koller se rozhodl opustit kapelu Lucie: Většina fanoušků je překvapená, ostatní zpěváka chápou

David Koller

Ačkoliv se zdálo, že před necelými dvanácti lety chytila fanoušky oblíbená pop rocková kapela Lucie druhý dech a po odmlce se opět bouřlivě vrátila na hudební scénu, dnes je vše jinak. Její frontman, David Koller (63), se nečekaně rozhodl hudební skupinu opustit. Zda se kapela rozhodne vystupovat bez svého předního zpěváka, zatím není zřejmé.

Včera oznámil Koller na svém facebookovém profilu, že se po dlouhém rozmýšlení rozhodl ukončit působení v kapele Lucie a vystupovat pouze se svou vlastní hudební skupinou. Zbylý volný čas chce věnovat rodině. Zpěvák a bubeník se k situaci vyjádřil následovně: „Po dlouhých úvahách jsem se rozhodl, že odcházím z Lucie. Hraní v Lucii bylo fajn a teď se chci věnovat především svojí kapele a rodině“.

Pod přidaným příspěvkem se téměř okamžitě začaly hromadit komentáře nejen Kollerových příznivců, ale i fanoušků skupiny Lucie. Ačkoliv z většiny z nich bylo cítit překvapení a zklamání, našli se i tací, kteří Kollerovo rozhodnutí kvitovali: „Velký respekt k tomuto rozhodnutí. Úplně chápu, protože na koncertech Kollerbandu i Jasný Páky šly z pódia pořádný emoce. Z Lucie vůbec nic, poskakujici Dvořák, trapnej Kodym a úplně největší Mimoň P.B.Ch. ten snad ani nevěděl, že byl na pódiu. Poslední deska DKXIII je skvělá“, nechal se slyšet fanoušek Milan.

Podobným názorem přispěla do diskuze i dlouholetá fanynka Markéta, která i přes očividný smutek zpěvákovo rozhodnutí chápe: „Mrzí mě to. Bez Vás to nebude ta stará pravá Lucie. Ale ono už to asi není ta stará Lucie delší dobu…. V O2 byl koncert Lucie bez emocí, už to nešlapalo jako dřív“.

Záhy Koller všechny fanoušky povzbudil, když sdělil, že z kapely se chystá odejít až po odehrání všech oznámených koncertů, včetně oblíbeného letního hudebního festivalu Hrady CZ: „S Lucií ještě odehrajeme všechny koncerty do konce léta. Vidíme se na Hradech“. Ke zpěvákovu oznámení se vyjádřilo i samotné vedení skupiny Lucie, které fanoušky taktéž ujistilo, že se mohou těšit na chystané koncerty: „Milí fanoušci, chtěli bychom vám oznámit, že David Koller se rozhodl opustit skupinu Lucie. Rozcházíme se v dobrém a dohodli jsme se, že společně odehrajeme všechny nasmlouvané koncerty do konce letních prázdnin“.

Zdroj: Autorský text, redakce, Extra, Super, Blesk; Náhledová fotografie: Show Jana Krause/Wikimedia Commons (CC BY 3.0 Unported)

error: Content is protected !!