Dana Morávková musela stopnout natáčení Ordinace: Během postelové scény zašel Jan Čenský dál, než bylo v plánu

dana morávková

Ačkoliv oba patří mezi ostřílené profesionály, kteří přesně vědí, jak danou scénu zahrát, i jim se občas stane, že z role vystoupí a zajdou dál než předepisuje scénář. Během natáčení postelové scény mezi manželskou stálicí seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, primářem chirurgie Davidem Suchým, a jeho ženou, lékařkou Zdenou, došlo k nečekanému zvratu.

Když Jan Čenský (62) líbal svou hereckou kolegyni Danu Morávkovou (52), zdálo se, že snad zapomněl na pokyny ve scénáři a svou seriálovou ženu líbal téměř i na místech, kde si totéž může dovolit jedině hereččin manžel, klavírista Petr Malásek. Morávková z celé situace byla jaksepatří v šoku a natáčení okamžitě zastavila.

O natáčení osudné scény se oba herci rozpovídali v zábavném pořadu 7 pádů Honzy Dědka: „Líbali jsme se a pokračoval po krku, po prsou, přes břicho a já si říkala – proboha, kde to skončí“, vyprávěla o kolegově počínání Morávková. Čenský okamžitě přispěchal se svou obhajobou: „Dokud režisér neřekne stop, musíte hrát“, krčil rameny král z oblíbené pohádky Anička s lískovými oříšky. Je pravdou, že režisér Ordinace nechal tehdy scénu běžet a sám vyčkával, jak celá situace skončí. Pár, který spolu pracuje už dlouhá léta, nedorozumění ustál a z jedné nepovedené klapky se stala humorná historka, kterou oba rádi glosují.

O Čenském se říká, že je neustále v obležení žen, třeba jako moderátor soutěže České Miss. Přítomnost krásných dívek mu dělá radost a s onou skutečností se musela smířit i jeho žena, Dana, o které herec prozradil, že je s jeho slabostí pro ženy obeznámena: „Moje žena ví, že když míjíme dvě holky zezadu, vždycky se nějakým způsobem podívám, jak vypadají i z druhé strany“.

Před lety ale Čenský nezůstal jen u dívání a zakoukal se do majitelky jednoho květinářství ve Zlíně, se kterou prožil milostný románek. Manželka na jeho nevěru záhy přišla, ale i přes bolestné zjištění se rozhodla pohádkovému princi odpustit, a krizi ve vztahu tak společně ustáli. Radost jim dělá jejich společný syn Matyáš, který se živí jako profesionální fotograf a svému tatínkovi jakoby z oka vypadl.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Aha, Aplausin, 7 pádů Honzy Dědka; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!