Dagmar Havlovou nutil režisér kouřit, přitom je nekuřačka: V divadle si odsedala hlavně od Jiráskové

dagmar havlová

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová (70) na svých sociálních sítích nedávno přiznala, že ačkoliv v mnoha filmech kouřila, tak je sama celoživotní nekuřačka. Režiséři ji k tomu však nutili.

Dagmar Havlová velice často s oblibou vzpomíná na dobu, kdy byla mladá a natáčela jeden film za druhým a tentokrát se zaměřila na téma cigarety. Sama nikdy nekouřila, ale v televizi ji můžeme často vidět, jak má v puse zapálenou cigaretu.

Jak Dagmar přiznala, téměř u všech starších filmů, ve kterých hrála, vyžadoval režisér, aby si zapálila cigaretu. Tehdy byli lidé, kteří nekouřili, spíše výjimkou.

„Jsem celoživotní nekuřák! Prostě mi kouř příliš nevoní, navíc ani neumím šlukovat,“ vysvětlila jednoduše Havlová, proč nekouří. Sama si na zkouškách v divadle od kuřáků raději odsedala. „Hlavně od Jiřiny Jiráskové, která kouřila jednu za druhou a chtěla sedět stále vedle mě. Její argument, totiž, že továrny a smog jsou horší než její cigareta, mě nakonec dostal. No, i když kouř vyfukovala stranou, stejně jsem si po čtyřech hodinách čtené zkoušky připadala jako vyuděná,“ přiznala.

Havlová však jednou na nedobrovolné kouření cigaret doplatila. Bylo to v době, kdy natáčela thriller Normal. „Scéna jak kouřím na posteli cigaretu se z různých důvodů – švábi, kteří měli lézt po stěně za mnou, nelezli jak chtěl režisér – se opakovala několikrát, až to nevydržel můj žaludek… Ani nevím, jestli nakonec ta scéna ve filmu byla. To už se tak stává, že točíte v horečkách, se zlomeninou nohy, a nakonec to střihači vystřihnou,“ postěžovala si herečka na nepříliš ideální pracovní podmínky.

Dagmar se dnes může těmto zážitkům jedině smát, sama už by však dnes pravděpodobně na podobný příkaz od režiséra nekývla.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Lukáš Fronk/Wikimedia Commons (CC BY 3.0)

error: Content is protected !!