Dagmar Havlová uvedla věci na pravou míru: Nejsem vlastníkem Lucerny, patří mé jmenovkyni

Dagmar Havlová

Herečka Dagmar Havlová (70) v poslední době dostala několik dotazů na to, jak prosperuje Palác Lucerna. Spousta lidí si totiž myslí, že je její majitelkou, jelikož dostala většinu majetku po svém manželovi Václavu Havlovi.

Herečka na svých sociálních ráda vzpomíná na různé události. Například na to, jak v minulosti natáčela filmy, které se dodnes dávají v televizi, často zde také vzpomíná na svého manžela Václava. Tentokrát se musela vyjádřit k jiné věci.

Dagmar Havlovou už totiž nejspíš unavovalo, že je neustále spojována s pražským Palácem Lucerna, a proto se rozhodla uvést věci na pravou míru. Překvapila tím nejednoho fanouška.

„Doznala jsem, že je třeba vyjádřit se ke jménu Dagmar Havlová. Vlastníkem Lucerny je má slovenská jmenovkyně, vdova po Ivanovi Havlovi – Dagmar Havlová, rozená Ilkovičová,“ vysvětlila herečka hned v úvodu svého příspěvku.

„Já vedu charitativní instituci Nadace Dagmar a Václava Havlových, a tak to i zůstane!“ vysvětlila Dagmar, která se své nadaci skutečně věnuje naplno a často sdílí momenty z různých schůzek a událostí s ní spojených.

„Ivan Havel má 2 syny z prvního manželství, Prokopa a Vojtěcha Havlovi, a snad tedy se někdy zubožený Palác Lucerna dostane do jejich rukou, jako jediných potomků této větve rodiny Havlů. A snad už je jednou provždy objasnění našich jmen i osob jasné. Děkuji,“ uzavřela.

O herečce je známo, že od Václava Havla těsně před jeho smrtí dostala poměrně velké množství nemovitostí. Ona sama po nich nijak netoužila, a to zejména kvůli tomu, co na to řekne veřejnost. Tehdy by mnohem raději strávila alespoň několik dalších chvil se svým manželem.

Zdroj: Redakce, autorský text; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!