Babiš se ve Sněmovně pochlubil, že pomohl Yvettě Blanarovičové: „Jsem mu vděčná,“ přiznává herečka

Andrej Babiš

Poslanec Andrej Babiš (69) se ve Sněmovně zmínil, že pomohl herečce Yvettě Blanarovičové (60), která se spolu se svou rodinou ocitla v nouzi. Ta skutečně přiznala, že je mu za pomoc vděčná.

Andrej Babiš sice řekl, že se tím chlubit nemusí, nakonec se ale přece jen pochlubil. Když totiž začala válka v Izraeli, zrovna se tam nacházeli hereččini blízcí. Marně se snažili dostat domů, pomohl jim až Babiš, který jim sdělil veškeré informace a navedl je. „Yvetta Blanarovičová, možná znáte to jméno. Já pomáhal její rodině, aby se dostali do těch letadel. Nikdo s nimi nemluvil, nic nevěděli. Babiš se ale nepotřebuje zviditelňovat na těchto problémech,“ řekl expremiér ve Sněmovně.

Herečka o tom ale nechtěla nikomu říkat, tudíž byla docela překvapená, když o tom Babiš promluvil veřejně. „Nepotřebovala jsem se na tom zviditelňovat, chtěla jsem to řešit v tichosti. Ani můj syn to neví. Když se to teď ale rozmazává… Čtyři dny jsme jeli jako mašiny. Bylo fantastické, že jsem měla toho Andreje, který mi řekl, co přesně udělat a koho kontaktovat. Moc mu děkuji, strašně mi pomohl a jsem mu vděčná,“ řekla deníku Expres. Blanarovičová je s Babišem v kontaktu už delší dobu, protože s expremiérem spolupracuje.

Andrej Babiš tuto informaci sdělil proto, aby mohl zkritizovat špatnou organizaci, za kterou podle jeho slov mohla vláda. Nezapomněl si rýpnout do premiéra Fialy či současného ministra zahraničí Jana Lipavského.

„Pan Lipavský přivezl jen 34 lidí a nevěděli jsme, jestli budou vypravena další letadla a kolik jich bude. Věděli jsme, že to musíme stihnou do dneška (do pátku), protože Hamás vyhlásil, že se bude dít něco šíleného. Byla jsem vyplašená a věděla, že jim jde o život. Museli jsme rodinu s malými dětmi dostat z Izraele, což se naštěstí povedlo. Oni čekali na letišti, nebyla to žádná legrace. Nikdo nechtěl do ulic, protože nevěděli, co se tam bude dít. Ten masakr, co se tam odehrává, si nikdo z nás nedovede představit,“ vysvětlovala Blanarovičová, které se ještě teď dělá zle, když na tuto situaci pomyslí. Herečka dodala, že ač se jim podařilo její blízké zachránit, všichni lidé takové štěstí neměli.

Zdroj: Autorský text, Aha!, Expres; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!