Anička Slováčková pokračuje v léčbě, vyhledala i paliativní péči: Nějaké prognózy jsem si vyslechla, ale není to nic, co bych teď chtěla sdílet se světem

Anička Slováčková

Zpěvačka a herečka Anička Slováčková (28) prožívá velmi náročné období, i tak se ale nevzdává a i přes nemoc se věnuje zpěvu, na který má talent. Jelikož léčba zpěvaččiny nemoci neprobíhá tak, jak by si představovala, rozhodla se vyhledat paliativní péči, která má za cíl zvyšovat kvalitu života pacientovi, kterého postihla těžká nemoc.

Anička Slováčková už podruhé bojuje s rakovinou a apeluje na všechny lidi, aby nezapomínali na prevenci a vážili si svého zdraví. Sama ví lépe než kdokoliv jiný, že zdraví je ta nejcennější věc, kterou máme. Proto se zpěvačka snaží využívat všechny dostupné možnosti léčby, které jí připadají vhodné. A zrovna nedávno se rozhodla využít služby lékařky specializující se na paliativní léčbu.

Zpěvačka zažívá náročné období, které je samo o sobě vyčerpávající. „Není každý den posvícení, ještě jsem se s léčbou úplně nesžila. Poslední týdny jsem pofňukávala, cítila jsem se blbě, ale pak jsem si řekla, že už to stačilo. Naštvala jsem se a dupla si, že ač to je pro mě sebevíc náročný, nenechám to té nemoci jen tak projít,“ prozradila v rozhovoru pro Novinky.

Anička podstupuje chemoterapie, kromě nich ale zkouší i alternativní léčbu. Tatínek Felix Slováček jí shání čínské přírodní medikamenty, maminka Dagmar Patrasová zase kozí mlezivo. „Koza je prý živočich, který nemůže dostat rakovinu,“ vysvětlila a dodala, že jí pomáhá také legální konopí.

„Nějaké prognózy jsem si vyslechla, ale není to nic, co bych teď chtěla sdílet se světem,“ přiznala Anička a dodala, že není důvod se plašit, jelikož věří, že všechno dopadne dobře. „Všichni se vždycky vyděsí, když se o tom zmíním, ale je to člověk, který umí odpovědět na všechny otázky kolem léčby, které mám,“ uzavřela.

Tomu, že léčba bude úspěšná, věří i její fanoušci, kteří ji nesmírně podporují zejména na jejích sociálních sítích. Mezi nimi nechybí ani slavné české osobnosti, například Dagmar Havlová, která její fotografie pravidelně komentuje.

Anička má na letošní rok spoustu plánů, o které se podělila už začátkem roku na svém Instagramu. Mezi nimi bylo například dokončení vlastní knihy, pravidelné posilování a pobyt v přírodě, a kromě toho se plánuje také nadále věnovat zpěvu a začít s novým projektem.

Zdroj: Redakce, autorský text, Novinky, Blesk, TN; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!