Anička Slováčková má konečně důvod k radosti: Náročná léčba rakoviny začala zabírat

Anička Slováčková

Neskutečná bojovnice Anička Slováčková (28) se opět statečně pere s rakovinou. Již v minulosti se s touto zákeřnou nemocí potýkala, když jí byl zjištěn nádor v ňadru. Po úspěšném vyléčení se zdálo, že si mladá zpěvačka může konečně znovu začít užívat života. Vše se ale po více jak dvou letech zásadně změnilo. Nemoc se rozhodla vrátit a tentokrát naplno udeřila v plicích a mízních uzlinách. Slováčková v posledních měsících stále podstupuje náročnou léčbu, která konečně přinesla povzbudivé výsledky.

Slováčková se neustále musí vyrovnávat nejen s návaly nevolností, ale rovněž s nevybíravými otázkami, kterými ji častují nejen bulvární novináři, ale rovněž její sledující. Fanoušci mají o nadanou zpěvačku pochopitelně strach, ale najdou se i tací, kteří ve vyléčení Slováčkové tak úplně nevěří.

Jak sama dcera saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dagmar Patrasové prozradila v pořadu ČT 168 hodin, někteří lidé na ni vrhají nevhodné pohledy: „Nejhorší na tom je asi to, že na vás lidi koukají, jako že to už máte za pár“. Místo slov podpory a pochopení pak většinou následují nevybíravé výroky: „Člověka bolí asi nejvíc, když nad vámi zlomí hůl a řeknou, že máte rakovinu, že je to konec,“ svěřila se Slováčková v rozhovoru.

Jak ale dále prozradila, vzdávat se rozhodně nehodlá a pro své příznivce má konečné dobré zprávy. Po několikaměsíční chemoterapii se nálezy v plicích i uzlinách viditelně zmenšily: „Zmenšilo se to jak v plicích, tak v uzlinách, takže je to určitě na dobré cestě,“ prozradila zpěvačka povzbudivě.

I přesto, že je léčba nemoci vysilující a psychicky náročná, Slováčková je osudu vděčná, že má možnost ji podstoupit: „Můj život je teď sice takový, ale já jsem vděčná za to, že vůbec nějaký je. Spousta lidí si vyslechne diagnózu a už tam nemá prostor na léčbu,“ dodala závěrem Slováčková.

Zdroj: Autorský text, redakce, Blesk, Super, Aha; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!