Ani několik let po smrti nemá klid: Hrob herečky Jiřiny Jiráskové byl vykraden

Známé české herečce Jiřině Jiráskové (†81) bylo znesvěceno místo jejího posledního odpočinku. Hrob totiž navštívili vandalové a zloději, herečka tedy nemá klid ani po smrti.

Hrob uznávané a oceňované české herečky Jiřiny Jiráskové byl vykraden, informoval deník Aha. Místo posledního odpočinku sdílela v Malenicích se svým zesnulým manželem, známým architektem Zdeňkem Podskalským (†70).

Ani deset let po smrti herecká legenda neodpočívá, jak by měla. „Nemohu si nevšimnout drzosti a nelidskosti, s jakou někdo může přijít na hřbitov na místo posledního odpočinku a ukrást tam zasazené květiny,“ rozohnila se na sociální síti dcera univerzální dědičky Jana Svítivá.

Tento bezcharakterní čin krádeže ji rozčílil natolik, že byla ve svém komentáři ještě urputnější. „Říkám si, co člověka vede k takovému kroku? Finanční situace, nebo jen pocit, že má muškáty z hrobu slavných? Ať tak či onak, je to hnus všech hnusů, morální dno,“ poznamenala znechucená dědička, kterou barbarský čin neznámého pachatele pobouřil, jak uvádí Blesk.

Z hrobu zmizely právé muškáty, které Jiřinu poněkud proslavily v nezapomenutelné komedii Slunce, seno…, kde hrála oblíbenou postavu učitelky zpěvu. Pravidelně se starala o své zasazené květiny u okna a s příchodem nového dne všem zpívala svou legendární melodii. I přes tuto nepříjemnou událost se její nejbližší rozhodli, že na místě jejího posledního odpočinku opět vysadí květiny a věří, že se situace nebude opakovat.

Zdroje: Aha, Blesk; Náhledový obrázek: Openverse Wikimedia Commons/Public domain

error: Content is protected !!