Áňa Štaidlová se tvrdě opřela do zesnulé Ivety Bartošové: „Byla primitiv, Láďovi jsem nabízela rozvod, když si s ní začal.“

Aňa Štaidlová

Ačkoliv Iveta Bartošová odešla do hudebního nebe před více jak devíti lety, bývalá manželka Ladislava Štaidla se k jejich vztahu vyjádřila až nyní a servítky si rozhodně nebrala. Promluvila nejen o době, kdy na manželův románek s mladičkou Bartošovou přišla, ale také prozradila, jak na ni nadaná zpěvačka působila.

Své manželství s Ladislavem Štaidlem považuje Áňa za osudové. Svoji byli od roku 1974 a za dobu jejich 27letého manželství se jim narodili dva synové, Jan a Jiří. Jenže Štaidl byl nejen mužem od rodiny, ale také milovník krásných žen, mezi něž Bartošová bezpochyby patřila. Není proto divu, že podlehl jejímu šarmu i hudebnímu nadání a mezi dvojicí vznikl milostný vztah. Podle exmanželky Štaidla byla Bartošová hloupá a tvrdohlavá a chovala se, jako by byla středobodem vesmíru: „Iveta byla pudovkin, primitiv. Nabízela jsem Láďovi rozvod, když si s ní začal,“ prozradila v pořadu Face to Face Štaidlová.

Bartošová prý chtěla se Štaidlem být za každou cenu a nelibě nesla, když se od ní vracel ke své rodině. Měla jej citově vydírat, opakovaně vyhrožovat, že si sáhne na život a přát si s ním zplodit dítě. I přesto, že si Štaidl další děti nepřál, společný syn Artur se nakonec v roce 1996 přeci jen narodil. V té době byl geniální skladatel a textař stále ženatý s Áňou, ke které se pravidelně vracel.

Narození Artura bylo pro Štaidla přinejmenším překvapením, neboť mu Bartošová tvrdila, že bere antikoncepci. I přesto, že na syna ze začátku odmítal posílat alimenty a s Bartošovou se vídal jen minimálně, nakonec se snažil získat Artura do své péče, neboť jak šel čas, bylo čím dál tím více patrné, že Bartošová propadla závislosti na alkoholu. S tím ale Bartošová rezolutně nesouhlasila, a Artur si tak prožil náročné dětství i dospívání.

Chování Bartošové ke Štaidlovi nadzvedlo ze židle Áňu, která v rozhovoru neměla pro tragicky zesnulou zpěvačku nejmenší pochopení: „Byla tak blbá, že nejenže Láďu oblafla, když si nechala dítě, přestože mu tvrdila, jak bere antikoncepci, ale věřila, že si ji s děckem nakonec vezme. A to přesto, že ji varoval, že ne a že na dítě ani nebude platit a nehne pro ně ani prstem. Měl už tři děti a další nechtěl. A jak řekl, tak to taky dopadlo. To není ani naivita, to je vážně primitivismus, když takhle žena uvažuje,“ prohlásila Štaidlova exmanželka rezolutně.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Blesk, Extra, Face to Face; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!