Agentura Karla Gotta vydělala od jeho smrti už téměř 100 milionů. Firma patří Ivaně

karel gott

Karel Gott byl jednoznačně jedním z nejoblíbenějších pěvců v České republice, ale i v zahraničí. Není tedy divu, že vydělával obrovské množství peněz. Ve skutečnosti je vydělává i teď, když už není mezi živými, píše portál Kafe.

O Agenturu Karla Gotta se od smrti pěvce stará Ivana Gottová, která je také jedinou jednatelkou ve firmě. A velice se jí daří. Od roku 2020 agentura vydělala 96 milionů korun.

Během covidu na tom byla kultura nejhůř, takže v roce 2020 výdělky nebyly příliš vysoké. Od roku 2021 se však začínalo agentuře a Ivaně dařit. Po vydání autobiografické knihy Má cesta za štěstím se zisky začaly zvyšovat. Největší příjem však přišel z filmu Karel, který vydělal 82 062 000 Kč. V roce 2022 zisky dosáhly podle deníku Aha už jen 11 milionů. Během covidu pak Ivana získala ještě státní dotace ve výši 1,3 milionu korun.

Zisky agentury Karla Gotta jsou veřejně dohledatelné v obchodním rejstříku.

Pro Ivanu Gottovou je práce v agentuře pochopitelně stále bolestivá. Každým dnem si totiž připomíná, že už tu manžel není. “Nejtěžší bylo zcela jednoznačně to, že autor knihy odešel ještě před jejím vydáním. A byl to navíc můj milovaný manžel. Byla jsem si vědoma, že Karlova kniha musí být dokončena a vyjít dle jeho přání. Přistupovala jsem k práci s ohromným respektem a úctou, s ohledem na drahocenný čas, který on sám své knize věnoval, a důležitosti, kterou jí přikládal. Měla jsem ale naštěstí k ruce skvělý tým spolupracovníků, kteří mi pomohli knihu dotáhnout až k jejímu vydání,” řekla Gottová.

Zdroj: Redakce, Justice, Kafe, Idnes, Aha; Náhledová fotografie: David Sedlecký/Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

error: Content is protected !!