Agáta Hanychová měla opletačky se zákonem: Podle policie řídila pod vlivem, krevní testy ale ukázaly nulu

Agáta Hanychová

Kolem modelky a známé influencerky je opět rušno. Před několika dny se do rukou redakce Expres dostal dokument, dle kterého měla být Agáta Hanychová (38) v předloňském roce v blízkosti svého domu na Praze 6 zastavena policejní hlídkou, která ji následně vyzvala k provedení dechové zkoušky. I přesto, že alkoholtester potvrdil přítomnost alkoholu v krvi, krevní testy, které si Hanychová nechala následně vyhodnotit, tvrdily opak.

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že se jedná o falešný dokument, který měl modelce pořádně zatopit, sama Hanychová jej prohlásila za pravý. K situaci mělo dojít předloni, 28. srpna, kdy byla jedna z nejznámějších influencerek zastavena městskou policií, neboť na nedalekém kruhovém objezdu nepoužila při vyjíždění povinný směrový blinkr. Hanychová se následně podrobila výzvě k provedení dechové zkoušky, která byla nejspíše pro všechny přítomné překvapivě pozitivní.

Dle oficiálního dokumentu Hanychová zkoušku absolvovala dokonce dvakrát: „První dechovou zkouškou byla zjištěna hodnota 0,81 promile alkoholu v dechu. Druhá zkouška provedená stejným analyzátorem vykázala 0,76 promile alkoholu v dechu“. Neboť dechové zkoušky odhalily přítomnost alkoholu v krvi, byla Hanychová předvolána k ústnímu jednání o přestupcích, kterého se ale modelka účastnila pouze v zastoupení svého právníka.

Jak dále zjistila redakce Expres, Hanychová celou záležitost sice nepopřela, ale také rázně dodala, že se jednalo o pochybení policistů, respektive použitého alkoholtesteru: „Bylo to vyhodnoceno jako pochybení policie. Měli vadný stroj, jela jsem pak okamžitě na krev a tam jsem měla nulu. U jednání jsem nebyla, zastupoval mě právník. Byla z toho i nějaká prozkoumávací zpráva, složitě se to řešilo“.

Ze slov Hanychové je patrné, že řešení onoho pochybení nebylo vůbec snadné a i proto se modelka obrátila na svého právníka. O něm se zmínila i ve chvíli, kdy byla redakcí Expres požádána, zda by mohla doložit důkaz, že krevní testy skutečně odhalily nulovou přítomnost alkoholu v krvi: „Všechny dokumenty má právník, který mě tehdy v této věci zastupoval,“ prohlásila Hanychová a více se k věci dál nevyjadřovala.

Zdroj: Autorský text, redakce, Expres, Aha; Náhledová fotografie: Pavel Gwužď/NextFoto.cz

error: Content is protected !!